تبلیغات
دانلود رایگان مقاله آی اس آی درخواستی( Free DOWNLOAD ISI Papers )،بانک و مرجع مقالات علمی و تخصصی، پروژه، دریافت و دانلود رایگان+مجلات و نشریات آی اس آی - یک راه خیلی ساده برای تشخیص آی اس آی بودن یک مجله
 
دانلود رایگان مقاله آی اس آی درخواستی( Free DOWNLOAD ISI Papers )،بانک و مرجع مقالات علمی و تخصصی، پروژه، دریافت و دانلود رایگان+مجلات و نشریات آی اس آی
علم و گسترش آسان و ارزان و با کیفیت(هدف ما هموار کردن مسیر پژوهش) Easy, cheap and high quality science and development
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : edy
--------------------------------

--------------------------------------------------------------
برای عضویت در "سیمرغ سعادت" و دریافت مطالب قرار گرفته در بلاگ از طریق ایمیل تان و اطلاع از بروزرسانی ، کافی است در خبر نامه زیر عضو گردید .

Powered by WebGozar 
نویسندگان
نظرسنجی
در چه زمینه ای فعالیت را افزایش دهیم؟ 
>translator
Powered by Translate
>translator
 undefined 
Bookmark and Share

یکی از شایعترین سوالات دانشجویان، موضوع تایید آی اس آی بودن یک مجله است. برخی مجلات می گویند که آی اس آی هستند و وقتی به سایت تامسون روترز می رویم نام مجله در آنجا حاضر نیست.

 

پاسخ این سوال به شرح ذیل است:

الف:. سایت Scimago یک سایتی است که از محصولات Scopus Elsevier است و به بررسی و رتبه بندی مجلاتی که در اسکوپوس نمایه شده اند می پردازد و مثلا ارجاعات به آنها و اچ ایندکس آنها و رتبه آنها را براساس دیتابیس و معیارهای متریک اسکوپوس می سنجد. این سایت ارتباطی با تامسون روترز (آی اس آی) ندارد و دو چیز کاملا جدا هستند.

ب:. به همان لینک مسترجورنال لیست تامسون روترز که به شکل زیر مراجعه کرده اید بروید:

http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/

در آنجا یک جعبه سرچ وجود دارد که براساس نام مجله یا سایر موارد میتوان مجله را در مسترجورنال لیست تامسون روترز سرچ کرد. البتنه بهترین کار این است که براساس ISSN سرچ کنید که سرچ شما به اشتباه نخورد. حتما هم دقت کنید که بین چهار رقم اول و چهار رقم دوم یک علامت - گذاشته باشید و این علامت قبل و بعدش هیچ فضای خالی نباشد. اگر هم شماره ISSN مجله ای را از آدرس وبسایت مجله کپی و در این جعبه قرار می دهید حتما ensure کنید که صحیح کپی پیست کرده باشید و مثلا یک فضای خالی قبل یا بعد از شماره ISSN را هم کپی پیست نکرده باشید.

اگر مجله در نتیجه سرچ حاضر بشود یعنی اینکه مجله در مسترجورنال لیست تامسون روترز حاضر است.

اگر مجله درنتیجه سرچ حاضر نشود یعنی اینکه مجله اصلا آی اس آی نیست و هیچ ارتباطی با تامسون روترز ندارد.

اگر مجله در نتیجه سرچ حاضر بشود, ممکن است مجله صرفا در مسترجورنال لیست باشد و یا آنکه در پایگاه های دیگری که به آنها نمایه آی اس آی اطلاق می شود هم حاضر باشد, یعنی مثلا ایمپکت فاکتورش هم توسط جورنال سایتیشن ریپورت که از پایگاه های تامسون روترز است محاسبه شده باشد.

برای آنکه یک مجله ایمپکت فاکتورش توسط پایگاه فوق محاسبه شده باشد آن مجله باید در یکی از دو مکان زیر حاضر باشد

Science citation index expanded: SCIE

Social Science citation index

علاوه بر آن, برخی از مجلات هم هستند که در هیچ کدام از دو پایگاه ساینس سایتیشن و سوشیال ساینس سایتیشن که در بالا نام بردم حاضر نیستند و بنابراین ایمپکت فاکتور شان محاسبه نمی شود ولی هنوز هم جزو مجلات آی اس آی محسوب می شوند. آن مجلات هم مجلاتی هستند که در مکان زیر حاضرند:

Arts and humanities citation index

که مجلاتی که در این پایگاه از تامسون روترز حاضرند, ایمپکت فاکتور برایشان محاسبه نمی شود ولی معمولا همتراز با مجلاتی که در جورنال سایتیشن ریپورت حاضرند می باشند.

و ممکن است مجلاتی هم باشند که در نتیجه سرچ در مسترجورنال لیست تامسون روترز حاضر می شوند ولی در هیچ یک از سه مکان فوق الذکر هم حاضر نیستند.

معمولا دانشگاه ها و مزاکز علمی, مجلاتی را آی اس آی می شناسندکه علاوه برحضور در مسترجورنال لیست, در یکی از سه مکان فوق هم حاضر باشند ولی خیلی از دانشگاه ها و مراکز هم صرفا به حضور مجله در مسترجورنال لیست استناد می کنند و همان که این مجله در آنجا قابل سرچ باشد را امتیازی برابر با آی اس آی برایش محسوب می کنند. بنابراین برای اطمینان از میزان امتیاز متعلقه باید این سوال را از دانشگاه تان بپرسید نه از من .   ضمن آنکه بهترین کسی که به شما این پاسخ را می دهد یک فرد کارشناس یا متخصص علوم کتابخانه است.

و نهایتا آنکه, راحت ترین راه و راه رایگان و مجانی برای آنکه بفهمیم آیا یک مجله در یکی از سه پایگاه فوق  حاضر است یا خیر, این است که به همان آدرس برویم و در بالای صفحه سمت راست که نگاه کنیم سه عدد فایل PDF را برای دانلود قرار داده است که هر کدام مربوط  به یکی از این سه پایگاه مورد اشاره است.نوع مطلب : درباره مقالات ISI، 
برچسب ها : یکی از شایعترین سوالات دانشجویان، موضوع تایید آی اس آی بودن یک مجله است. برخی مجلات می گویند که آی اس آی هستند و وقتی به سایت تامسون روترز می رویم نام مجله در آنجا حاضر نیست. پاسخ این سوال به شرح ذیل است: الف:. سایت Scimago یک سایتی است که از محصولات Scopus Elsevier است و به بررسی و رتبه بندی مجلاتی که در اسکوپوس نمایه شده اند می پردازد و مثلا ارجاعات به آنها و اچ ایندکس آنها و رتبه آنها را براساس دیتابیس و معیارهای متریک اسکوپوس می سنجد. این سایت ارتباطی با تامسون روترز (آی اس آی) ندارد و دو چیز کاملا جدا هستند. ب:. به همان لینک مسترجورنال لیست تامسون روترز که به شکل زیر مراجعه کرده اید بروید: http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/ در آنجا یک جعبه سرچ وجود دارد که براساس نام مجله یا سایر موارد میتوان مجله را در مسترجورنال لیست تامسون روترز سرچ کرد. البتنه بهترین کار این است که براساس ISSN سرچ کنید که سرچ شما به اشتباه نخورد. حتما هم دقت کنید که بین چهار رقم اول و چهار رقم دوم یک علامت - گذاشته باشید و این علامت قبل و بعدش هیچ فضای خالی نباشد. اگر هم شماره ISSN مجله ای را از آدرس وبسایت مجله کپی و در این جعبه قرار می دهید حتما ensure کنید که صحیح کپی پیست کرده باشید و مثلا یک فضای خالی قبل یا بعد از شماره ISSN را هم کپی پیست نکرده باشید. اگر مجله در نتیجه سرچ حاضر بشود یعنی اینکه مجله در مسترجورنال لیست تامسون روترز حاضر است. اگر مجله درنتیجه سرچ حاضر نشود یعنی اینکه مجله اصلا آی اس آی نیست و هیچ ارتباطی با تامسون روترز ندارد. اگر مجله در نتیجه سرچ حاضر بشود، ممکن است مجله صرفا در مسترجورنال لیست باشد و یا آنکه در پایگاه های دیگری که به آنها نمایه آی اس آی اطلاق می شود هم حاضر باشد، یعنی مثلا ایمپکت فاکتورش هم توسط جورنال سایتیشن ریپورت که از پایگاه های تامسون روترز است محاسبه شده باشد. برای آنکه یک مجله ایمپکت فاکتورش توسط پایگاه فوق محاسبه شده باشد آن مجله باید در یکی از دو مکان زیر حاضر باشد Science citation index expanded: SCIE Social Science citation index علاوه بر آن، برخی از مجلات هم هستند که در هیچ کدام از دو پایگاه ساینس سایتیشن و سوشیال ساینس سایتیشن که در بالا نام بردم حاضر نیستند و بنابراین ایمپکت فاکتور شان محاسبه نمی شود ولی هنوز هم جزو مجلات آی اس آی محسوب می شوند. آن مجلات هم مجلاتی هستند که در مکان زیر حاضرند: Arts and humanities citation index که مجلاتی که در این پایگاه از تامسون روترز حاضرند، ایمپکت فاکتور برایشان محاسبه نمی شود ولی معمولا همتراز با مجلاتی که در جورنال سایتیشن ریپورت حاضرند می باشند. و ممکن است مجلاتی هم باشند که در نتیجه سرچ در مسترجورنال لیست تامسون روترز حاضر می شوند ولی در هیچ یک از سه مکان فوق الذکر هم حاضر نیستند. معمولا دانشگاه ها و مزاکز علمی، مجلاتی را آی اس آی می شناسندکه علاوه برحضور در مسترجورنال لیست،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :